Strach jest fatalnym doradcą!
 Oceń wpis
   

Powiada się, że tylko głupcy się nie boją. Hmm..., podejmuję polemikę, a mam doskonały argument, że strach jest fatalnym doradcą. Zwłaszcza przy własnej niskiej samoocenie. Jak możesz rozwijać swoje umiejętności skoro boisz się pokazać, co umiesz? Jak możesz wzmocnić siebie skoro wolisz ukryć przed całym światem swoje braki. To, że ktoś jest lepszy od ciebie to doskonała okazja dla ciebie aby zobaczyć jak on to robi. Jedna z moich koleżanek po fachu powiedziała mi kiedyś, że ludzie których spotykamy to nie są ani nasi przyjaciele, ani nasi wrogowie. To są nasi nauczyciele, którzy mogą wskazać nam nasze obszary rozwoju. O ile otworzysz się na prawdę o sobie i o swoich słabościach.

fear

Wolisz je maskować? Jak długo? Prędzej czy później ktoś i tak cię zdemaskuje, obnaży do szpiku kości i powie - królu, przecież król jest nagi. Jeśli chcesz stać się kimś lepszym, musisz pokonać swój strach. Jeśli wolisz się bać, że ktoś odkryje jaki jesteś słaby, całe życie będziesz żyć w strachu aby nie nadszedł ten moment próby. Dlatego tchórz nie upada! Nie upada, ponieważ boi się, że nie wstanie. Dlaczego odważny nie boi się upaść? Ponieważ wie, że ma w sobie siłę (samoświadomość) aby wstać.

Winston Churchill powiedział, że sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga. Zawsze ktoś będzie lepszy od ciebie. To może być twój nauczyciel jeśli zechcesz. Ale jeśli ma to być twój wróg, tylko dlatego, że jest lepszy od ciebie, zastanów się nad swoją samooceną!

Komentarze (2)
Handlowcu! Sprzedawaj albo giń! Zarządzanie zespołem a jazda...
O mnie
Tomasz Piotr Sidewicz - Redaktor Naczelny
Jesteś na stronie archiwum z lat 2010-2014 czasopisma "Wiedza To Władza", zarejestrowanego w Sądzie Okręgowym w Łodzi, pod numerem 1430.
Najnowsze komentarze
2014-09-07 12:50
duzamasa:
Handlowcu! Sprzedawaj albo giń!
To rozwinę problem, który mnie interesuje. Najczęściej sprzedawcy "wyczekują", aż u klienta[...]
2014-09-01 13:03
TPS:
Handlowcu! Sprzedawaj albo giń!
Niestety, ale nie przypominam sobie żadnych książek traktujących o strategiach challengera.[...]
2014-08-24 16:09
duzamasa:
Handlowcu! Sprzedawaj albo giń!
A czy zna Pan może jakieś książki rozwijające temat strategii "Challanger"-a? Głównie chodzi mi[...]
2014-02-14 11:03
TPS:
Badanie pisma w biznesie - J.D. Rockefeller
Analiza pisma wymaga pokory i olbrzymiej wiedzy oraz doświadczenia. Pomijając efekt[...]
2013-12-29 22:46
Łysienie:
Badanie pisma w biznesie - J.D. Rockefeller
Nigdy nie byłem przekonany o tym, że po piśmie można "poznać" człowieka, ale możliwe, że dobry[...]
2013-12-22 01:22
wokol.dziecka:
Dojrzałość emocjonalna w biznesie
Wesołych świąt! :)