Sukces, porażka, depresja, samobój (I)
 Oceń wpis
   

Sukces co to jest? Wikipedia podaje, że jest to działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki, w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia. Dla każdego z nas definicja sukcesu może brzmieć inaczej. Pól do eksploracji jest mnóstwo, wciąż pojawiają się nowe, ale pomimo tego, że mamy coraz więcej możliwości, sporo osób przegrywa swoje życie.

Zajebisty

!Podobno! wedle danych GUS, jeśli weźmiemy 1000 przypadkowych osób i przyjrzymy się im za 40 lat, tylko jedna osiągnie spektakularny sukces, będąc bogatą, zrobi zawrotną karierę w zawodzie, który kocha. 50 osób będzie niezależnych finansowo, prowadząc dostatnie i spokojne życie. Około 100 wciąż będzie pracować, ale nie dlatego, że chcą, tylko dlatego, że muszą. 350 osób nie będzie już żyło, a pozostałe 499 będzie wegetować na minimalnej stopie lub na łasce innych ludzi. Wynika z tego, że z 1000 osób, 51 (~5%) będzie wieść szczęśliwe życie.

Druga strona tych danych jest taka, że pośród 350 osób, które nie będą już żyły, część z nich samodzielnie podejmie decyzję w tym zakresie, targając się na swoje życie! W 2013 r. 6097 Polaków skutecznie targnęło się na swoje życie. 2000 więcej niż rok wcześniej. Samobójstwo staje się oznaką niemożności wytrzymania rosnącej, społecznej "presji na sukces". Pomiędzy krańcami tej skali umieścić trzeba następny ważny czynnik, jakim jest depresja, a w zasadzie jej epidemia, dotykająca coraz więcej osób, które nie potrafią sprostać wymaganiom życia, a nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej zakończenia własnego żywotu.

5%! Zakładając prawdziwość badań GUS tylko pięć procent z nas, odnosi sukces, żyjąc tak jak chce. Trudno w to uwierzyć, i aż ciśnie się pytanie DLACZEGO tylko 5%? Czego brakuje innym, aby odnieść sukces i cieszyć się życiem? Przecież dzisiejszy świat oraz technologia dostarczają niewyobrażalnych możliwości zaistnienia. Moim zdaniem, to czy osiągniemy sukces, czy nie, zależy wyłącznie od naszego charakteru. Uważam też, że sukces nie jest dany nam raz na całe życie. Trzydziestolatek może odnieść sukces, o którym będzie można zapomnieć kilka lat później. Sukces to stan, o który ciągle trzeba dbać. Celowo nie używam określenia pracować, a dbać. To oczywiście wymaga wysiłku, organizacji i chęci. Z sukcesem jest jak w porządkiem w domu, czy na biurku. To, że posprzątasz, nie oznacza, że porządek się sam utrzyma. Wręcz przeciwnie. Z pewnością za chwilę pojawi się bałagan.

Śmieszą mnie internetowe memy odnoszące się do dni tygodnia, zwłaszcza co do poniedziałku i piątku. W moim przekonaniu, powielanie takich memów świadczy o tym, że najszczęśliwsi czujemy się między piątkiem, a niedzielą, gdzie pewnie i ta niedziela będzie dyskusyjna. Wychodzi zatem, że pomiędzy poniedziałkiem a czwartkiem czujemy się fatalnie. Dlaczego? Przecież w te dni pracujemy na swój sukces. Nie twierdzę, że nie można odnieść sukcesu pracując wyłącznie między piątkiem a niedzielą. Z doświadczenia jednak wiem, że jak zrobię porządek w sobotę, to i tak w poniedziałek muszę powtórzyć pewne czynności. Czyli sukces w utrzymaniu porządku z pewnością wymaga powtórzeń! Czego więcej? O tym w kolejnych wpisach.

 

 

Komentarze (0)
Samo czytanie to zbyt mało -... Sukces, porażka, nawyki,...
1 | 2 |
O mnie
Tomasz Piotr Sidewicz - Redaktor Naczelny
Jesteś na stronie archiwum z lat 2010-2014 czasopisma "Wiedza To Władza", zarejestrowanego w Sądzie Okręgowym w Łodzi, pod numerem 1430.
Najnowsze komentarze
2014-09-07 12:50
duzamasa:
Handlowcu! Sprzedawaj albo giń!
To rozwinę problem, który mnie interesuje. Najczęściej sprzedawcy "wyczekują", aż u klienta[...]
2014-09-01 13:03
TPS:
Handlowcu! Sprzedawaj albo giń!
Niestety, ale nie przypominam sobie żadnych książek traktujących o strategiach challengera.[...]
2014-08-24 16:09
duzamasa:
Handlowcu! Sprzedawaj albo giń!
A czy zna Pan może jakieś książki rozwijające temat strategii "Challanger"-a? Głównie chodzi mi[...]
2014-02-14 11:03
TPS:
Badanie pisma w biznesie - J.D. Rockefeller
Analiza pisma wymaga pokory i olbrzymiej wiedzy oraz doświadczenia. Pomijając efekt[...]
2013-12-29 22:46
Łysienie:
Badanie pisma w biznesie - J.D. Rockefeller
Nigdy nie byłem przekonany o tym, że po piśmie można "poznać" człowieka, ale możliwe, że dobry[...]
2013-12-22 01:22
wokol.dziecka:
Dojrzałość emocjonalna w biznesie
Wesołych świąt! :)